Please login or register. 2024-03-28, 23:00:36

Author Topic: Ford Cougar  (Read 39526 times)

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #15 on: 2014-02-22, 21:31:54 »
   Čia dar trupučiuką padirbėjau su aplinkos ir kėbulo medžiagos nustatymais: , .
   
P.S. Dar lygiagrečiai nusprendžiau šį darbą publikuoti ir arto.lt. Manau, kad papildomos nuomonės (jeigu tokių bus  ;)), spyriai į subinę ir pan., man bus naudingi. Tam, jog tenais nereikėtų WIP-o daryti nuo pradžių, nuorodą įdėsiu į čia.
   Taigi peržiūrėjau visas šios temos rašliavas pastebėjau, kad kai ką praleidau - neparašiau, jog Ford'ą su 3d Max'u pradėjau daryti irgi pagal vieną pamokėlę. Kai projektą perkėliau į Blender'į, taip pat, dar kurį laiką, naudojausi šios pamokėlės patarimais, kol nepradėjau jau dirbti savarankiškai. Tiesiog manau, kad per anksti užsimojau su tokiu, man sudėtingu, projektu - reikėjo kurį laiką padirbėti su mažesniais ir paprastesniais darbeliais.
   Mano minėtos svetainės (su gana išsamiomis 3ds Max pamokomis) adresas: easy-render.nm.ru. Deja šis tinklalapis jau yra miręs, bet pasiknisus internete pavyko rasti būtent tos pačios, apie Ford Cougar pamokos KOPIJĄ.
« Last Edit: 2014-09-19, 11:16:53 by {Giedrius} »

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Re: Ford Cougar
« Reply #16 on: 2014-02-23, 13:53:23 »
Giedriau, užmesk betkokią juodą ar tamsią medžiagą ant padangų, ratlankių, ir iškart kėbulo medžiaga kitaip žiūrėsis. Dabar ta balta labai blaško dėmesį ir iškart atriboja nuo realistiškumo.

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #17 on: 2014-02-23, 21:09:02 »
   Supratau  :), beje dabar kaip tik dirbu prie padangų - su Inkscape darau ant padangų būsiančių užrašų bump'o tekstūras. Tuo pačiu susipažinsiu su minėta programa, nes su ja dar nesu rimtai dirbęs. Žodžiu parašysiu, kai pilnai padarysiu ratų, stabdžių bei sparnų arkų medžiagas su tekstūromis.

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #18 on: 2014-04-03, 00:36:02 »
...šioks toks pasistūmėjimas į priekį:


      ,


   Daugiausia laiko sugaišau darydamas padangų bump'o tekstūras. Diffuse tekstūras padariau šiek tiek greičiau, nors jas irgi pats tepliojau:


      


   Gana ilgai vargau ir su ratlankių medžiaga - niekaip nepavyko nustatyti man tinkamas jos savybes. Galiausiai, kaip ir ne kartą anksčiau, nusprendžiau "pasiknaisioti" Blendswap'e. Tenais radau chromo šeiderį, kurį, kaip pagrindą, ir panaudojau ratlankiams. Tiksliau ne jį visą, o tik dalį nodų pynės, kurią sujungiau su savo, anksčiau minėto, nevykusio šeiderio pyne. Tokiu būdu pavyko išgauti tenkinančias (bent jau mane  ;) ) savybes.
   Beje vėl pradėjo pasireikšti, su RAM'ais susijęs, mano PC neįgalumas. Aišku tai nestebina, nes neišvengiamai ima atsirasti naujų tekstūrų, kurios kainuoja nemažai minėtų resursų. Tiesa, kiek įmanoma, pastarąsias stengiuosi daryti mažesnės rezoliucijos. Atrandu ir kitų improvizacijos būdų. Vienas iš tokių - naudojamame kameros rakurse nesimatančių objektų išjungimas iš renderio. Žinoma atsižvelgiu į tai, ar išjungtas objektas nepadarys iškraipymų susijusių su šešėliais, atspindžiais ir pan.
   Dar, kiek pastebėjau, nemažai gelbsti ir vizualizacija Render Border rėžimu. Šioje vietoje dar reikės paeksperimentuoti - jeigu mano pastebėjimai teisingi ir viskas pavyktų taip, kaip aš įsivaizduoju, tai reikštų viena: galimybę į renderinimą įtraukti mašinos saloną. Nes visgi dar bijau prasidėti su automobilio langais - kažkaip jaučiu, jog mano anksčiau sumanyta "chaltūra", su pilnu stiklų atspindėjimu, nepraeis.
   Ir paskutinta mano improvizacija su RAM'ų taupymu, tai banalus įvairių tarnybų, Windows užduočių tvarkytuve, išjungimas. Tiesa čia reikia elgtis atsargiai, nes galima sutrikdyti operacinės darbą.
   Bandžiau renderinti ir sluoksniais (Exclude rėžimu), bet nepavyko - gal ką blogai dariau.

P.S. Visgi, kol kas, paskutiniuose renderiuose, man mašina kažkaip nepatinka  :-\ . Gal pagelbėtų jos silpnas kėbulo papurvinimas? Aišku tai yra išgaunama tekstūravimu (gal), tik dėl metodo reikės pagalvoti bei pasižvalgyti internete. Dar akis bado modelio netikslumai, nors... tai pats pirmas mano automobilis...
« Last Edit: 2014-09-19, 11:29:26 by {Giedrius} »

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #19 on: 2014-04-07, 18:27:34 »
   Užsiėmiau su priekiniais žibintais. Tam, kad po gaubtu esantiems viduriams galėčiau parinkinėti medžiagas, pastarąjį teko nuimti. Atsivėrė, jau senai bematytas, vaizdelis, kuris man nepatiko - agregatų išvaizda kardinaliai skyrėsi nuo realiai esančių, tokio tipo, žibintų vidurių.
   Teko perdarinėti - ir ne veltui: atrodo gražiau, plius visa geometrija dabar sveria daugiau nei per pusę mažiau  :).

   
« Last Edit: 2014-09-19, 11:36:07 by {Giedrius} »

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Re: Ford Cougar
« Reply #20 on: 2014-04-07, 20:30:15 »
Puikiai! Toks renderinimas, kai matosi žibinto viduriai po stiklu ir iš ten dar sklinda šviesa užims tikrai nemažai renderinimo ciklų, bet manau bus verta :) Ratlankių medžiaga vis tiek dar nelabai įtikina, bet iš esmės neblogai (gal per steriliai atrodo?)

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #21 on: 2014-04-07, 21:06:27 »
   Ačiū  :). Dėl per didelės švaros ratlankiuose, tai pilnai sutinku. Žiūrėsiu, kai panaikinsiu daugiau baltų vietų ant automobilio, greičiausiai reikės dar grįžti prie jų ir kėbulo - bandysiu kaip nors papurvinti.

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #22 on: 2014-04-19, 12:46:39 »
   Šioks toks temos atnaujinimas, daugelį sprendimų dariau pirmą sykį:

      


P.S. Kokie čia užrašai virš svetainės logotipo?
« Last Edit: 2014-09-19, 11:44:21 by {Giedrius} »

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Re: Ford Cougar
« Reply #23 on: 2014-04-24, 22:55:46 »
Oho, lempos tikrai gerai atrodo!

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #24 on: 2014-04-25, 22:45:54 »
DĖKUI
Tiesa, dar noriu pasidžiaugti tuo, jog išsisprendė su renderiu susijusios RAM`ų problemos - tiesiog vietoje 32 įdiegiau 64 bitų XP.  Tą padaryti patarė geranoriški žmonės iš arto.lt - už ką esu jiems dėkingas. Daugiau nereikia vargti su Render Border ir panašiai, bet svarbiausia - atsirado galimybė į sceną pilnavertiškai sugrąžinti automobilio saloną.
« Last Edit: 2014-04-25, 22:48:19 by {Giedrius} »

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Re: Ford Cougar
« Reply #25 on: 2014-04-27, 21:01:39 »
WinXP 64bit skamba gan baisiai. Tai tikrai tikriausiai mažiausiai rekomenduojama OS apskritai. Jei procesorius 64bit ir turi daugiau nei 2GB RAM, kodėl neįsidiegus WIN7 kokio home premium? Tikrai daug geriau visais atžvilgiais (nors aš pats siūlyčiau ubuntu, aišku :)

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #26 on: 2014-04-27, 22:35:22 »
   Dėl baisumo, tai gali būti  :) - tiesiog įsidiegiau pabandymui. Tą pasirinkimą labiausiai lėmė tai, jog XP užima mažiau vietos nei Win7, nes 64 bitus į savo "dėžę" įsidiegiau kaip papildomą  OS, prieš tai pasidarius papildomą disko skirsnį. Žodžiu susikūriau tik renderiams skirtą kampelį.
   Ateityje greičiausiai, jeigu mano "geležis" patemps, tai pilnai pereisiu į 64 bit Windows 7. Aišku pagalvoju ir apie Linux'us, bet kol kas mane atbaido tai, jog apie juos mažai žinau, arba tai elementariausias tingėjimas pasidomėti  ;) .
   Tiesa, mano procesorius palaiko 64 bit OS (Intel Core Duo E 4600 2,4 GHz / 4 GB RAM / NVIDIA GeForce 9600 GT)

P.S. Greičiausiai būsiu apkalbėjęs arto.lt - tenais man nerekomendavo rinktis konkrečiai XP, o tik 64 bit OS.

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #27 on: 2014-05-14, 21:35:34 »
   Šiek tiek atnaujinu savo temą  :) - panaikinau truputį baltų vietų, mažumėlę (jau paskutintą sykį  ;) ) pakoregavau kėbulo linijas. Galiausiai perdariau padangas, nes dėl jų susilaukiau truputį pelnytos kritikos.

   
« Last Edit: 2014-09-19, 11:51:04 by {Giedrius} »

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #28 on: 2014-05-26, 22:06:23 »
   Pradėjau užbaiginėti mašinos saloną...

   
« Last Edit: 2014-09-19, 11:57:24 by {Giedrius} »

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
Re: Ford Cougar
« Reply #29 on: 2014-05-30, 23:21:02 »
   Čia sulipdžiau viršutinius apmušimus  :) :

« Last Edit: 2014-09-19, 11:59:21 by {Giedrius} »