Please login or register. 2024-04-20, 04:41:11

Author Topic: Treniruotės: pamiklinkit savo įgudžius darydami praktines užduotis  (Read 9853 times)

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
 Sveiki,

 jei kas dar mena laikus, kai cgtalk.lt būdavorengiami proginiai konkursai, tai puikiai žino, kad konkursas - tai labai geras akstinas išmokti naujų dalykų labai greitai. Aš ir pats tik dalyvaudamas konkursuose pirmą kartą UV-unwrapinau normalų modelį, o ne suzaną, praktiškai pritaikiau riginimo "pozas", nekalbant jau apie tai, kad modeliavimas pagerėjo tiesiog akyse. O viskas tetrukdavo tik porą savaičių. Priežastis to paprasta - kiekvienas dalyvis, norėdamas užbaigti darbą konkursui, turi pereiti visas CG projekto fazes: planavimą, modeliavimą, tekstūravimą, komponavimą, apšvietimą ir renderinimą. Animacijoms reikia daug daugiau laiko ir pastangų, todėl net ir gausioje bendruomenėje kaip cgtalk.lt tokie konkursai praktiškai neturėdavo dalyvių, kurie savo projektus pabaigė.
 Ir kurgi aš lenkiu su tokia ilga įžanga? Kaip temos pavadinimas sufleruoja, siūlau karts nuo karto padaryti paprastą praktinę užduotį ir taip patobulinti savo įgudžius. Tai nėra konkursas, nes nesu tikras, kiek žmonių gali susidomėti tokia idėja. Jei atsiras aktyvių dalyvių ir pasijus konkurencija, galėsime tai pavadinti konkursu ir gal kokį prizą įsteigti :) Beveik absoliuti dauguma blender vartotojų yra mėgėjai, todėl užduotys bus labai paprastos. Tačiau jos, kaip ir konkursuose, padengs visas projekto fazes. Rezultatas - pilnai užbaigtas darbas, surenderintas, ir su prikabintu .blend failu. Temose aptarsime darbo eigą, pasidalinsime patarimais ar patyrimais. O jei esate visiškai „žalias“, tai tikrai ne bėda, nukreipsime tinkama linkme, tuo pačiu pasidalinsime nuorodomis į susijusias pamokas, ar prireikus reikiamą pamoką padarysime. Trukmė manau galėtų būti vienas mėnuo. Užduotis pabadyčiau sudėlioti sudėtingėjimo tvarka, tad pilnai pabaigus ciklą treniruočių būtų galima suteikti statusą, pažymintį apie atitinkamą patirtį. Bet užaugusius „raumenis“ geriausiai pajustumėte patys.
 Taigi, kas pasirašytų tokiam pasimankštinimui?

bixx

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 44
    • nerijusfotos
Greičiau pasirašytų visi tie, kurie daugiausiai čia reiškiasi :)

Loist

  • Šnekus
  • ***
  • Posts: 184
  • Gyvenimas-sugalvota idiotiškai,užtat kokia grafika
Aš sutikčiau, nes kažkaip savo noru nebeturiu kada sėdėt, o ir laiko nelabai yra, kai neturiu motyvacijos. Dviem žodžiais tariant - aš už.
Blend your ideas with "Blender"
Kai sugalvosiu - parašysiu...

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
...labai dažnai atsiverčiu ir paskaitau šį, Ramūno mums išdėstytą, pasiūlymą. Galiausiai nusprendžiau ir aš atsakyti, nes supratau (pagaliau), jog truputį nemandagu neatsiliepti į tokią gražią žmogaus iniciatyvą - nors ir nuo to praėjo gana daug laiko, bet geriau vėliau negu niekad. Juolab, manau, kad tai dar yra aktualu.
   Aš irgi už, nors abejoju ar spėčiau konkursinį darbą atlikti per tam skirtą terminą - tiesiog labai trūksta, tam maloniam užsiėmimui, laiko - darbai, reikalai ir t. t.. Bet svarbiausia dalyvavimas, ar ne taip? O galų gale nespėjus laiku atlikti, niekas nesutrukdys darbą ramiai užbaigti ir pristatyti į baigtų darbų skyrelį - bent jau aš taip manau. Juolab tarpusavio konkuravimas, lyginimas man nėra svarbiausi dalykai - su jais daug nepasieksi. Daug daugiau pasieksi vadovaudamasis bendradarbiavimo principu. Čia, aišku, irgi mano subjetyvi nuomonė    :).
   Štai tokie mano, šia tema, pasvarstymai. Taigi, jei per daug aš čia reiškiuosi (ką parodo šiuo metu ant kiekvienos temos esantis mano vardas), tai užsiminkit - turėsiu omeny. Nors, mano suvokimu, forumai ir yra tam skirti, kad žmonės juose bendrautų, o ne pasyviai viską stebėtų.
« Last Edit: 2013-11-22, 17:47:11 by {Giedrius} »

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Giedriau,

 šiamia forume, o ir apskritai, prigesusioje lietuvos CG bendruomenėje labai sumažėjo besireiškiančių žmonių, ir kiekvienas pasisakymas yra laukiamas. Nežinau kodėl taip yra, mano atveju pasikeitė truputį gyvenimo aplinkybės, sumažėjo laiko ar pasikeitė prioritetai, kitiems gal kiti faktoriai veikia. Bet visi tokie, kad ir maži darbai reikalauja katalizatoriaus, kažkoks turi būti tikslas, kažkokia siekiamybė. Šiuo atveju, kaip ir sakiau, darbas nebūtų konkursinis, ir tikriausiai būtų labai nedidelės apimties, padaromas per porą prisėdimų. Todėl neatimtų perdaug laiko. Bet tuo pačiu priverstų parsisiųsti naujausią blenderio versiją ir ją pamiklinti, gal net sužinoti kažką ir gauti naujų įgudžių.
 Pilnai sutinku su nuomone - bent pabandymas dalyvauti yra svarbus. O gal visai patiks?

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
   Jo  :o , aš čia šitame savo pranešime truputį "užlenkiau" paskutiniuose dviejuose sakiniuose. Greičiausiai bus kaltas miego trūkumas  ;D , nes rašiau iš karto po naktinės pamainos. Nors gal tai buvo savotiškai išreikštas noras padrąsinti tuos, kurie nedrįsta (žinoma, jeigu tokių yra  ;) ) -  pasireikšti. Neklystančių, viską mokančių, nerašančių nesąmonių (pvz. aš :P ) - nėra. Čia žinoma kalbu apie save ir galimai naujus, arba nepasireiškusius narius.
   Gerai, vėl čia prisifantazavau. Žodžiu, aš dar kartą už ir, jei galėsiu, tikrai dalyvausiu. Ačiū už dėmesį :) .

P.S. Pas mane, beje  ::) , visą laiką yra naudojama naujausia Blenderio versija  8) . Esu tik žiurkėnas, kuris neprasideda su alfa ar beta versijomis.

                                                                     
« Last Edit: 2013-11-23, 21:24:25 by {Giedrius} »

bixx

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 44
    • nerijusfotos
Pradžiai galime pradėti ir nuo labai paprastų užduočių, pvz. gražiai surenderinti kubą :D

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Pirmai treniruotei idėja buvo surenderinti plytą. Užduotį sunku paaiškinti bet pavyzdžio, kurį reiktų pradžioje surasti ir nufotografuoti. Dėja šiuo metu nelabai galiu išeiti laukan, kad tai padaryti.

bixx

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 44
    • nerijusfotos
Kiek suprantu, ką nors nufotografuoji, o visi improvizuoja ta tema? Vienas renderins kuo natūraliau, kitas kitaip. Taip suprantu? :)

Loist

  • Šnekus
  • ***
  • Posts: 184
  • Gyvenimas-sugalvota idiotiškai,užtat kokia grafika
Sveiki.

   Laikas nuo laiko čia apsilankau. :) Bet kaip jau Ramūnas rašė, labai sumažėjo aktyvumas CG forumuose(kalbu apie lietuviškus). CGtalk.lt net nebesilankau, nes ten miręs reikalas. Daugiausiai persikėlė į arto.lt (buvusį 3dbug.lt).  Na, dar šioks toks akmenukas į daržą ir pačiam ponui Ramūnui. Blender.lt svetainė jau senokai nematė jokių naujienų.
   Konkrečiai dėl manęs, kodėl sumažėjo mano aktyvumas, tai - gyvenimas. Jau senai man pasibaigė taip vadinamos "katino dienos". Dabar esu atsakingas už save, turiu išlaikyti save ir butą kuriame gyvenu. Papraščiausiai tariant, pasikeitė gyvenimas, prioritetai. 3D visada buvo mano hobis, ir vis dar toks yra, tik retai kada bepavyksta prisėsti ilgesniam laikui prie blenderio. Bet yra ir geroji to pusė. Kai laiko buvo per akis, nebuvo motyvacijos modeliuoti, dingo fantazija. :D O vat kai ilgai nepasėdi prie modeliavimo, atsiranda idėjų, ką galėčiau susimodeliuoti.
   Vienaip ar kitaip, aš tikrai už tokias perspektyvias užduotis. Tada galbūt išeitų atrasti laiko modeliavimui nuo kitų kasdieninių, bet svarbių darbų. Suprantu, kad galbūt čia besilankantys ne visi dirba, bet moksleiviai taip pat būna užsiėmę. Tad mėnesiukas kokiai sudėtingesniai užduočiai būtų daugiau nei pakankamai manau.
Blend your ideas with "Blender"
Kai sugalvosiu - parašysiu...

Ramūnas

  • Administrator
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 129
    • Blender.lt
Loist: gyvenimas toks dalykas, kuris pastoviai keičiasi. O išlaikyti tik save ir butą - patikėk, labai menka atsakomybė :) Svarbu rasti laiko savo hobiams, ir nesusikoncentruoti tik į problemas.

Loist

  • Šnekus
  • ***
  • Posts: 184
  • Gyvenimas-sugalvota idiotiškai,užtat kokia grafika
Aš susikoncentravęs ne į problemas, o į jų sprendimus. :) Ir čia tik keli dalykai, kuriais man reikia rūpintis. :) Bet tema ne apie tai.
Blend your ideas with "Blender"
Kai sugalvosiu - parašysiu...

{Giedrius}

  • Jaunuolis
  • **
  • Posts: 78
O vat kai ilgai nepasėdi prie modeliavimo, atsiranda idėjų, ką galėčiau susimodeliuoti.

Labas, jei turi idėjų, kurios buvo įgyvendintos - parodyk, tikrai bus įdomu pasižiūrėti :).

Suprantu, kad galbūt čia besilankantys ne visi dirba, bet moksleiviai taip pat būna užsiėmę.

Aš asmeniškai esu dirbantis žmogus (darbas visai nesusijęs su CG), bet kai atsiranda laisvo laiko, kurio yra labai mažai, tai stengiuosi paskirti šiam maloniam užsiėmimui - bent trumpam padeda atsiriboti nuo įvairių rūpesčių ir pan..