Please login or register. 2024-04-20, 00:42:07

Author Topic: Kodėl naudojat blender?  (Read 6434 times)

FreeMind

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 7
Kodėl naudojat blender?
« on: 2010-03-19, 23:45:52 »
Yra tiek daug commercial programų, su kuriomis buvo gaminami didieji filmai. Kodėl nesiimat šių? Kodėl renkates kažkokią nemokamą programą, o ne softimage ar 3Ds max ar maya?

Mano atsakymas:
Blenderis yra programa, kuri turi, ar gaus, viską, ko tik aš užsinoriu, kad 3D programa turėtų.
Ironiška, kad tokie monstrai kaip Softimage neturi unwrappinimo, on-model tekstūrų piešimo, skulptinimo, o priėjimas prie real-time shaders yra sudėtingas ir t.t..
Mane veža, kad galiu realiu laiku matyti normal mapus ir šešėlius ant savo modelių naudojant blender. (Laukiu kada tai gražins į blender 2.5)
Mane veža, kad aš galiu piešti Edges be pačių poligonų, nes piešti viską iškart poligonais man nepatogu.
Mane veža, kad yra tiek daug hot-keys ir man nereikia ieškotis po visokius meniu.
Mane veža, kad yra bezdžionės modelis.
Mane veža, kad viskas vienoje vietoje, dabar kadangi tobulinamas sculptinimas ir piešimas, tai abejoju ar kada man dar prireiks zbrush :)
Mane veža, kad interfacas (2.5) toks itin patogus ir pilnai kustomizuojamas, tiek langų išdėstimu, tiek dizainų... net multi langus galima atsidaryt...
mane veža, kad programa nemokama.
Mane veža, kad neužilgo jai pasirodis gerai integruoti V-Ray, Indigo, Luxrender, Yafaray, freestile.

Laukiu nesulaukiu blender 2.5 . Tai bus pati nuostabiausia 3D programa įvairiam darbui su 3D.

Vieninteliai minusai (atskaičiavus tai, kas bus ištaisyta pabaigtame blender 2.5):
Man patiko, kad Softimage viskas yra nodebased. Blenderis irgi toks galėtų būt....
(sedėjau 10 minučių ir daugiau minusų nesugalvojau)
« Last Edit: 2010-03-20, 18:18:46 by FreeMind »

maniac

  • Pirmaujantis
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 153
  • www.stugys.com
    • www.stugys.com
Re: Kodėl naudojat blender?
« Reply #1 on: 2010-03-20, 15:56:39 »
vat su skulptūrinimu tai tikria pažanga didelė BET pokolkas trūksta kelių labai svarbių funkcijų, kaip maskės zbrush analoguiir, paprasto pažymėtų plotų haidinimo skulptūrinant ir dar pozicijoms lankstyti kokia greitai nustatomo kaulo daugiau blender šioj srity būtų tikrai rimtas konkurentas :)

atsiputes

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 8
Re: Kodėl naudojat blender?
« Reply #2 on: 2010-03-21, 15:26:59 »
Blender 2.5 nebus  ;) Bus tik alpha ir beta laidos, o vasarą žadama Blender 2.6. Blender pliusas kad jis multiplatforminis.

FreeMind

  • Žaliukas
  • *
  • Posts: 7
Re: Kodėl naudojat blender?
« Reply #3 on: 2010-03-23, 11:25:24 »
Nesuprantu kodėl jį vadina "blender 2.5 - 2.6" o ne "Blender 3"
Pasikeitimai perdaug drastiški, kad versija būtų pakelta tik per "0.01" ar "0.11"

maniac

  • Pirmaujantis
  • Šnekus
  • *****
  • Posts: 153
  • www.stugys.com
    • www.stugys.com
Re: Kodėl naudojat blender?
« Reply #4 on: 2010-03-23, 17:11:20 »
yra tokia nusistovėjusi tradicija ar kaip pavadint bent Unix sistemoj kaip pvz Linux branduoliai (operacinė sistema) visuomet neporinis skaičius būna testavimui kol galiasiai stabili versija išleidžiama su porinu skaičium, blender matyt naudoja tokią pat strategiją...
« Last Edit: 2010-03-23, 17:17:12 by maniac »